Alătură-te echipei noastre ca personal supraveghetor de examene!

Candidatul ideal trebuie:

  • Să cunoască limba engleză la nivel B2-C1
  • Să poată lucra independent după sesiuni de instructaj
  • Să poată acționa în concordanță cu instrucțiunile și standardele British Council și ale instituțiilor partenere
  • Să dețină o companie înregistrată în România (PFA, SRL, SA, etc) preferabil cu codul CAEN 8560

Detalii

Locație Timișoara, Cluj, Suceava, Bacău, Galați, Vaslui
Termen limită luni, 15 martie 2021

Descrierea rolului

Atribuțiile funcției:

Supraveghetor:

  • Poate vorbi, înţelege şi citi în limba engleză la nivel B2-C1 conform Cadrului European de Referință
  • Cunoaște toate anunţurile, instrucţiunile şi cerinţele necesare în legătură cu examenul respectiv
  • Aderă la toate instrucţiunile coordonatorului de examene
  • Este îmbrăcat adecvat
  • Este prietenos în mod nepărtinitor cu toţi candidaţii
  • Este punctual
  • Se asigură că sunt afişate toate anunţurile specifice examenului înauntrul şi în afara sălii de examen
  • Se asigură că este verificat documentul de identificare al fiecărui candidat înaintea intrării în sală şi inaintea fiecărei probe
  • Se asigură că materialele fiecărei probe sunt împărţite în mod prompt şi eficient
  • Informează candidaţii cu privire la instrucţiunile prevăzute de institutia de examinare şi British Council
  • Se asigură că invigilatorii patrulează vigilent în sectorul alocat
  • Pregătește listele cu numele candidaţilor ce trebuie modificate
  • Completează listele de prezenţă şi lista de materiale pentru fiecare zi de examen
  • Completează planul salii de examen
  • Completează rapoarte de sosiri întârziate, nerespectări ale regulamentului şi orice alt incident apărut în timpul examenului
  • Returnează toate lucrările coordonatorului centrului, grupate conform instrucţiunilor.

Teste pe Calculator (Computer Based tests):

  • Lucrează independent cu platformele de testare și  administreză testele de la start la final conform manualelor de instrucțiuni
  • Rezolvă problemele ce pot apărea în timpul testelor conform instrucțiunilor din manual și  informeză coordonatorul despre problemele întâmpinate
  • Aderă la toate instrucţiunile coordonatorului de examen
  • Informeză candidații în legatură cu toate instrucțiunile relevante din partea British Council și ale instituției organizatoare
  • Completează lista de prezență și rapoartele necesare pentru fiecare zi de examinare
  • Completează planul sălii pentru fiecare sesiune de examen
  • Completeză rapoarte pentru candidații întârziați, abateri de la regulile impuse și probleme din timpul examinării

Cum să aplici

Trimite-ne CV-ul la adresa de email: bc.cluj@britishcouncil.ro dacă aplici pentru Cluj sau Timisoara și la adresa de email: bc.iasi@britishcouncil.ro dacă ești din Suceava, Vaslui, Bacău sau Galați.